Hakkımda

Hakkımda

Alper Bayraktar

Yoga Alliance ve IAYT Onaylı Yoga Eğitmeni ve Terapisti

1982 yılında Akçakoca’da doğan Alper Bayraktar; orta ve lise öğrenimini Düzce Arsal Anadolu Lisesi’nde, yüksek öğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde tamamlamıştır.

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nün kurucu eğitmeni olan Bayraktar; 1999 yılında tanışmış olduğu bireysel gelişim alanında birçok eğitime katılmış ve 2003 yılında Swami Vivekananda Yoga Anusandhana Samsthana’nın yoga eğitmenlik eğitimini tamamladıktan sonra, yoga alanındaki master eğitimini ise Swami Sivananda Yoga Vedanta Centre ile devam ettirmiştir. Ardından yoga terapistliği eğitimi ise Paramanand Institute of Yoga Science & Research'te tamamlamıştır. Bayraktar; 2005 – 2007 yılları arasında Swami Vivekananda Yoga Anusandhana Samsthana işbirliği ile ülkemizde birçok eğitmenlik eğitimi organize etmiş ve 2007 yılı itibariyle ise Türkiye’de ilk kez Yoga Eğitmenlik Eğitimini Ege Üniversitesi onayıyla başlatan kişi olmuştur.

2010 yılı itibariyle ise dünyanın önde gelen psikosomatik tıp okullarından Institut Paracelse ecole de medicine du Dr. Alain Scohy’nin Türkiye temsilciliğinde Yoga Eğitmenlik Eğitimlerini uluslararası platforma taşımıştır.

2012 yılında başlamış olduğu Gyrokinesis ve Gyrotonic sisteminde, 2017 yılında Türkiye’deki tek Gyrokinesis Master Trainer olmuştur.

Bayraktar; 2013 yılı itibariyle ise tüm kıtalarda en çok saygı duyulan ve en geçerli olan yoga akreditasyon merkezi Yoga Alliance’ın üyesi olmuş ve yoganın tüm alanlarında uluslararası eğitmen yetiştirebilen Türkiye’nin ilk ve tek tam kapsamlı yoga eğitmeni olmuştur.

 

  • YOGA ALLIANCE onaylı 200 saat Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi
  • YOGA ALLIANCE onaylı 300 saat İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi
  • YOGA ALLIANCE onaylı 500 saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi
  • YOGA ALLIANCE onaylı 95 saat Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi
  • YOGA ALLIANCE onaylı 85 saat Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi